چه نکاتی را هنگام خرید ویلا باید بدانید؟

نکاتی را هنگام خرید زمین یا ویلا باید بدانید:

خرید ویلا | چه نکاتی را هنگام خرید ویلا باید بدانید؟

خرید ویلا و ویلاداری در مناطق خوش آب و هوا از دیرباز وجود داشته، اما این روزها تا حدودی با افزایش روبه‌رو بوده است. از دلایل این افزایش می‌توان به آلودگی هوا، شلوغی، ازدحام و فشارهای زندگی شهری اشاره کرد.

دلایلی که می‌تواند افراد را به خرید ویلا و مهاجرت به مناطق ویلایی‌نشین یا مسافرت‌های گاه و بی‌گاه به این مناطق ترغیب کند.

اما خرید ویلا به راحتی خرید آپارتمان نقلی نیست و اگر قصد دارید سرمایه و پس‌اندازتان را صرف خرید ملک ویلایی کنید باید به نکات ویژه‌ای توجه کنید.

همان‌طور که خرید ویلا می‌تواند لذت بخش باشد، می‌تواند شما را با مسائل و مشکلاتی مواجه کند که انتظار آن را نداشته‌اید و حتی دردسرهای بزرگتری برای خود و فروشنده ویلا به وجود آورید.

بنابراین کسانی که تجربه کافی در خرید ملک و یا ویلا را ندارند، باید حتماً از یک فرد مجرب مشورت بگیرند و نهایت تلاش خود را به کار گیرند که با شناخت کامل برای خرید ویلا اقدام کنند.

ما در سایت دریم ویلا وظیفه خود می‌دانیم که برخی نکات تجربی که در طی سال‌ها تجربه به دست آمده‌اند را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم.

بنابراین برای خواندن این نکات، تا انتها با ما باشید!

به هنگام خرید ویلا احساسی رفتار نکنید!

در این مطلب قصد داریم به چنین نکاتی بپردازیم.

۱_ در هنگام خرید ویلا احراز مالکیت فروشنده را فراموش نکنید.

هنگامی که قصد خرید ویلا و یا ملکی را دارید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که بیشتر مشکلات خرید ملک و یا زمین احراز نیودن مالکین فروشنده میباشد.

به عنوان مثال اگر در هنگام خرید ملک و یا ویلا از فروشنده سند مالکیت بخواهید و وی نیز سند آن را ارائه دهد مشکلی وجود ندارد اما آیا این زمین مربوط به همان شخص است یا از طرف شخص دیگری وکالت گرفته است.

در اینجا اگر سند مالکیت زمین مربوط به خود شخص فروشنده باشد، مشکلی نخواهید داشت و با تأیید هویت فرد از طریق مدارک شناسایی، می‌توانید معامله را انجام دهید.

اما گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که سند مالکیت زمین و یا ویلا مربوط به شخص دیگری است و شخصی که با آن معامله میکنید تنها وکالت وی را بر عهده دارد.

در این موارد باید حتماً از “نهادهای رسمی” استعلام بگیرید برای این موضوع میتوانید آدرس دفترخانه محل تنظیم وکالت‌نامه را بگیرید و از صحت و شرایط مندرج در وکالت‌نامه مطمئن شوید.

۲_ از صحت اطلاعات مندرج در سند مطمئن شوید

کسانیکه اطلاعات کافی از سند ملک دارند می‌دانند اطلاعات مندرج در این سند غیرقابل تغییر است و باید مطابق با آن معامله صورت گیرد.

به‌طور کلی ، سند مالکیت حاوی دو نوع اطلاعات خیلی مهم است که در فرایند خرید زمین بسیار حائز اهمیت است.

اول اطلاعات هویتی صاحب زمین که باید با شخص فروشنده مطابقت داشته باشد.

توصیه ما این است که از شناسنامه برای تأیید هویت استفاده کنید و از صحت اطلاعات مطمئن شوید.

دوم اطلاعات دیگری که در سند موجود میباشد : شامل اطلاعات مربوط به زمین و ویلا

در سند ، علاوه بر مشخصات زمین و متراژ آن ، محدوده چهار طرف ملک یا زمین نیز مشخص شده است و فرد می‌تواند با توجه به این اطلاعات به محل دقیق زمین پی ببردف و باعث میشود که فرد خریدار اطلاعات دقیق و کاملی از زمین داشته باشد .

بنابراین ، هنگام خرید زمین یا ویلا در هر شهر ایران به محل بروید و از وضعیت آن مطمئن شوید. حتی در صورت امکان با صاحبان زمین کناری نیز مشورت کنید.

۳_ از آزاد بودن سند زمین مطمئن شوید.

با توجه به قوانین موجود در کشور ایران ، امکان استفاده سند به عنوان ضمانت، رهن و وثیقه وجود دارد و همین موضوع باعث می‌شود که امکان نقل و انتقال چنین سندی وجود نداشته باشد، برای فهمیدن این موضوع معمولاً در بخشی از سند ذکر می‌شود که سند تحت ضمانت قرار دارد.

بنابراین توصیه ما این است که از خرید این چنین املاکی خودداری کنید، اما اگر از یک زمین و یا ویلا خوشتان آمده و مایلید که تنها آن را بخرید می‌توانید ملک را قولنامه کرده و در زمان دیگری نسبت به انتقال سند اقدام کنید، این موضوع می‌تواند کمی دردسر داشته باشد.

۴_ از مشاور املاک کد رهگیری بخواهید.

در چند سال اخیر ثبت قرارداد و معامله ملکی تحت شرایط خاص انجام می‌گیرد و فرد خریدار در انتها یک کد رهگیری برای پیگیری خرید خود دریافت می‌کند.

بستن قرارداد در یک مشاور املاک شرایط و قوانین مربوط به خود را دارد و نمی‌تواند خارج از این محدوده انجام گیرد.

اولین قانون، پرهیز از نوشتن قراردادهای دست نویس ، و نوشتن آن در قالب قولنامه رسمی است.

بنابراین اگر قصد خرید زمین و یا ویلا را دارید، حتماً از فروشنده و مشاور املاک بخواهید که قرارداد را در یک برگه رسمی و دارای سربرگ بنویسد و هولوگرام نیز داشته باشد.

اما نوشتن قولنامه در خرید ملک فقط به همین جا ختم نمی‌شود، یکی از مواردی که حتماً باید رعایت کنید این است که کد رهگیری قولنامه خود را دریافت کنید.

در واقع زمانی که در فرایند خرید کد رهگیری دریافت می‌کنید، بدین معنی است که معامله شما در سامانه ثبت شده و زمان معامله نیز ثبت می‌شود.

بنابراین حتی اگر کلاه‌برداری نیز صورت گرفته باشد و زمین به شخص دیگری بعد از شما فروخته شود، شما در اولویت خواهید بود و معامله دوم نامعتبر خواهد بود.

۵_ شرط فسخ معامله را فراموش نکنید.

یکی از مشکلاتی که اکثر خریداران آن مواجه می‌شوند و متأسفانه راه برون رفت از آن را بلد نیستند، اعتماد کامل به فروشنده و مشاور املاک است که باعث می‌شود به فکر گزینه‌هایی مانند شرط فسخ قرارداد نباشند، این موضوع در برخی از معاملات حیاتی می باشد و شما را از یک ضرر بزرگ نجات میدهد.

اگر به فکر خرید زمین و یا ویلا در منطقه کردان و تهراندشت هستید، شرایط موجود در این شهر و منطقه را بشناسید و با یک مشاوره خوب مشورت کنید.

مواردی که ممکن است رخ دهد و احتمالاً برای شما و زمین مشکل ساز شود را یادداشت کنید و با توافق با فروشنده زمین ، آن‌ها را در قرارداد بگنجانید.

برای انجام یک معامله خوب شرایط زیادی وجود دارد، با کمک مشاورین املاک ویلای رویایی می‌توانید با پرداخت پول و خرید زمین یا خرید ویلا هم محلی برای استراحت و تفریح خود فراهم کنید و هم یک سرمایه گذاری بسیار پر سود برای خود در بهترین منطقه های تهران و کرج ایجاد کنید.


با کارشناسان دریم ویلا | Dream Villa تماس بگیرید.

شماره همراه : 09022385520

سایت ویلای رویایی : dreamvilla.ir

اینستاگرام ویلای رویایی : @dreamvilla.ir