طراحی و ساخت ویلا

گروه مهندسین دریم ویلا | ویلای رویایی

طراحی ، نظارت و اجرای ویلا

طراحی، اجرا و نظارت گروه ما مجموعه ای است از مهندسین و متخصصینی است که دامنه ی وسیعی از خدمات حرفه ای را در زمینه طراحی نظارت و اجرای ویلا ارائه می نماید. خدمات مربوط به مهندسی معماری. طراحی پلان معماری برای کاربری های ویلا و آپارتمان مسکونی اداری و تجاری

مجموعه مهندسی ویلای رویایی در سایه بیش از 20 سال سابقه فعالیت در عرصه طراحی و اجرای مجتمع های مسکونی ، اداری ، تجاری و ویلا ، دکوراسیون داخلی ، محوطه سازی و مرمت و باز سازی با برخورداری از پشتوانه تجارب علمی و اجرایی خود و بهره گیری از مهندسین جوان مجرب توانسته در طراحی و اجرای بسیاری از پروژه ها ایفای نقش نماید.

طراحی ، نظارت و اجرای ویلا

این مجموعه با به کار گیری مهندسین عمران ، معماری ، فضای سبز و مهندسین برق و مکانیک در تیم متخصصین خود در بخش طراحی و اجرایی ، همواره در پی خلق پروژه هایی متفاوت از هر نظر اجرایی و بهره برداری بوده و قادر است کلیه پروژه های ساختمانی اعم از ساخت از ابتدا یا مرمت و باز سازی را به صورت مدیریت طرح و تهیه و اجرا ( EPC ) در هر قالب قراردادی مورد قبول کارفرما ( پیمانکاری یا پیمان مدیریت ) به انجام رساند .

گروه مهندسین ویلای رویایی تمام سلیقه ها را در  نظر می گیرد. و سبک مورد علاقه شما را انجام میدهد.

سبک ویلاها متفاوت هستند. این به سلیقه افراد مربوط می شود که کدام نوع از ویلا را با چه سبکی بپسندد. طراحی ویلا متناسب با سبک ویلا انجام می شود و این موضوع تنوع کار را محدود نمی کند. اما وقتی از سبک ویلا سخن به میان می آید منظور ما کیفیت ساخت و یا مصالح به کار رفته شده در ساخت ویلا نیست.

به عنوان مثال برخی از افراد دوست دارند ویلا های مدرن را داشته باشند و برخی دوست دارند در ویلاهای سنتی تر زندگی کنند ، برخی نماهای ایرانی را دوست دارند و برخی نماهای اروپایی را که این موضوع به سبک ساخت ویلا کاملا ارتباط دارد.

در زیر به شایع ترین انواع ساخت ویلا در شمال ایران اشاره خاهیم کرد و هر کدام را به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

ویلاهای سبک مدیترانه ای

ویلاهای سبک مدیترانه ای

ویلاهای سبک مدیترانه ای از نوع ویلاهای کلاسیک و رویایی هستند . ویلاهایی که نمایی رو به دریا دارند و اغلب با طراحی سفید همراه هستند .این خانه ها عمدتا به شکل بیضی مانند ساخته می شوند که سقف های مدل چوبی دارند. معمولا در نمای آنها از طراحی خاصی استفاده نمی شود و کاملا ساده هستند.

در حیات و یا محوطه این ویلاها از انواع گل استفاده می شود و سبکی تا حدودی ییلاقی دارند . طراحی داخلی این سبک از ویلا هم می تواند خیلی مدرن باشد و هم اینکه بصورت سنتی انجام شود. اغلب این سبک ویلا برای افرادی که خیلی به دنبا زرق و برق و طراحی های خاصی نیستند توصیه می شود و ساختاری بین المللی دارد. در ساخت بیشتر این نوع ویلا ها یک استخر در محوطه ویلا تعبیه می شود.

ویلاهای سنتی

ویلاهای سنتی

بسیاری از ایرانی ها هنوز از عاشقان ویلای سنتی در ایران هستند. از عمده ویژگی های ویلاهای سنتی شمال ایران تعبیه شومینه برای گرمایش و یا حداقل نمای شومینه در ویلا می باشد، رد نمای بیرونی ویلا هم حالت گچبری دیده می شود و یا از نماهای آجری استفاده می شود. پنجره ها کرکره ای و سنگ مرمر برای نمای دیوار ها استفاده می شود.

البته به دلیل منسوخ شدن استفاده از آجر و گچ در نما اغلب از نماهایی که این شکل و روحیات را توصیف می کند این روز ها برای ساخت ویلا استفاده می شود. ویلاهای سنتی این روزها با مصالح عایق بندی مناسب ساخته می شوند. اغلب ویلاهای سنتی نمای رو به جنگل و طبیعت جنگلی دارند و بصورت سواره و پیاده ساخته می شوند.

خانه های سبک ییلاقی

خانه های سبک ییلاقی

افرادی که زیاد علاقه به پله و بالا رفتن ندارند این نوع سبک ویلا را خیلی می پسندند. البته ویلاهای ییلاقی می توانند با سبک های دیگر مانند مدیترانه ای و سنتی هم ترکیب شده و ساخته شوند و ظاهری مدرن تر و زیبا تر داشته باشند. یکی از ویژگی های خانه های ییلاقی این است که سقف تخت تری دارند.

یعنی شیب سقف آنها کمتر است و همین باعث می شود تا با استفاده از یک نردبان در داخل این ویلاها بتوان به تراس هایی که در بالا تعبیه شده رفت و یک نوشیدنی و یا غذای عالی را با نماهای رو به دشت و جنگل تجربه کرد. ویلاهای ییلاقی دارای یک تراس رو به طبیعت هستند که شاید در کمتر نوع ویالاهای دیگر بتوان دید.

معمولا ویلاهای ییلاقی در میان یک باغ ساخته می شوند و در مناطق آرام و دور از جمعیت می باشند. شرایط نگهداری و تمیز کردن این ویلاها بسیار ساده است زیرا پیچیدگی زیادی در ساخت آنها وجود ندارد . حتی برخی از این نوع ویلاها تنها یک اتاق دارند هر چند در سبک جدیدتر انها این تعداد اتاق افازیش داده شده است.

ویلاهای ییلاقی مناسب افرادی است که به سکوت و در دل طبیعت بودن بیشتر علاقمند هستند تا داشتن دسترسی و نماهای فوق العاده و مدرن.

ویلاهای سبک شهری

ویلاهای سبک شهری

ویلاهای سبک شهری در واقع ساختار ویلایی خود را دارند ولی به دلیل اینمه از اطراف آزاد نیستند و به ویلاهای دیگر پیوند خورده و یا دیوار مشترک دارند به ویلاهای سبک شهری شهرت دارند که عمدتا در مناطق شهرکی و یا ویلاهای شهرکی این مدل ویلا ساخته می شود.

در انگلستان به این نوع ویلا ، ویلای تراس گفته می شود .هر چند در شمال ایران طراحی و ساخت این ویلاها را در شهرک های ویلایی و یا شهرک های ساحلی تنها می بینیم هدف از ساخت این نوع ویلاها داشتن شرایط استفاده بهینه از زمین و تجمع ساخت می باشد.

در ساخت این ویلاها معمولا تراس به کار نمی رود بر خلاف نام انگلیسی آنها و تنها یک بالکن کوچک برای استفاده ها ی محدود دیده می شود. معمولا در هر ویلا چند اتاق تعبیه می شود ، هزینه ساخت و ساز و قیمت تمام شده پایین می آید و معمولا با دید دریا بخصوص در صورتیکه طبقاتی ساخته شود ، وجود دارند.

البته در برخی از مناطق دید کوهستانی و یا جنگلی هم به این ویلاها داده می شود. ویلاهای سبک شهری معمولا ارزان قیمت تر از انواع دیگر هستند و از نمای سنگ و آپارتمانی برای آنها استفاده می شود و یا نماهای به هم پیوسته دارند.

ویلاهای سبک فوق العاده مدرن

ویلاهای سبک فوق العاده مدرن

اگر ساختاری فوق العاده مدرن دوست دارید و کیفیت و شیک بودن ویلا برای شما اهمیت دارد باید به سمت این نوع ویلاها بروید. این نوع ویلاها به طور کلی دارای درب های شیشه ای مدرن و بزرگی هستند و در مرکز خود استخر و جکوزی دارند، نماهای به کار رفته در این ویلاها از با کیفیت ترین و گران قیمت ترین مصالح موجود بین المللی است و در کف ویلا از سرامیک ها و یا پارکت ها ضد رطوبتی استفاده شده است.

این نوع ویلاها بصورت دوبلکس ساخته می شوند و بصورت سواره و پیاده با پله هایی مارپیچ و فوق العاده به هم راه دارند. درب ها و اتصالات و شیرآلات و تجهیزات برقی و آویزهای این ویلاها فوق العاده با کیفیت و گران قیمت هستند و بالکن های مجهز به سایه بان و نماهای دریایی و یا جنگلی فوق العاده از مشخصه ای اصلی این ویلاهای دوبلکس و فوق مدرن است.

ویلاهای سبک لاکچری

ویلاهای سبک لاکچری

ویلاهایی که فوق العاده مدرن و پیشرفته و سفارشی ساخخته می شوند و همه امکانات مورد نیاز را دارند. از استخر و درب های شیشه ای گرفته تا بهترین زمین و دید دریاو یا کوهستانی و یا جنگلی . معمولا طراحی این نوع ویلاها منحصر به فرد است و نمونه آن وجود ندارد .

معمولا ولاهای لاکچری سفارشی ساخته می شوند. طراحان خصوصی و یا حرفه ای به ارائه کارشناسی ترین طرح ها بهترین ویلا را در بهترین زمین می سازند و این باعث می شود قیمت فوق العااده بالایی داشته باشند.

ویلاهای سبک ترکیه ای

ویلاهای سبک ترکیه ای

ویلاهای سبک ترکیه ای چندد سالی هست در ایران مورد نظر قرار گرفته است. این ویلاها سقف های بلندی دارند و معمولا با کاشی های قرمز برای نمای بیرونی آنها استفاده می شود و ازنوعی سقف ضیب دار قرمز رنگ طرح آجرهای شبکه ای برای نمای آنها استفاده می شود.

این وبلاها بالکن دار و از نوع بالکن های فرفوژه ای هستند. دارای گاراژ های خاص و همچنین نماهای متفاوتی هستند و معمولا با چهار اتاق ساخته می شوند. این ویلا ها از سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی استفاده نمی کنند. این ویلاهای ترکیه ای بعضا استخر هم دارند که البته خیلی بزرگ نیستند. طراحی سبک تری دارند و علاقمندان خاص خود را می طلبند.

البته سبک های ساخت ویلای متنوع زیادی وجود دارد که ما معمول ترین آنها را بیان کردیم . برخی افراد حتی از خود سبک جدید ارائه می دهند و اتفاقا ایده های مناسبی هم بعضا می باشند. اگر به دنبال خرید و سرمایه گذاری در ویلا باسبک خاص و یا بصورت سفارشی هستید بهتر است با مشاوران بزرگترین شرکت ساخت ویلاهای تهران و البرز تماس بگیرید.

با مشاورین گروه مهندسین ویلای رویایی تماس بگیرید.

شماره همراه : 09022385520

اهداف شرکت معماری دریم ویلا از نظارت بر پروژه ها:

بهبود و ارتقا كيفيت اجرای طرح و پروژه هاي معماری

بهره گیری از توان علمي و نيروهاي متخصص و داراي تجربه در بهبود كيفيت فعاليت هاي پروژه می باشد.

سایر خدمات:

بازسازی ویلا | بازسازی منزل | بازسازی ساختمان | دکوراسیون داخلی | طراحی ویلا | بازسازی آپارتمان | بازسازی خانه | تعمیرات ساختمان | طراحی نمای ساختمان | بازسازی نما | دکوراسیون اداری | طراحی داخلی | اجرا دکوراسیون داخلی